Slíbila jsem - a plním až teď

3. listopadu 2011 v 20:49 | Kitty |  Zdravíčko a papu
Už jsem zde dnes plakala nad divným podzimem. I nad tím, že jsem něco chtěla napsat na blog a - skutek utek. Už jen tento obrázek - to není nikdo z nás (naštěstí)...Ze všech stran se mi hrnou stesky na podzimní nenáladu, když už ne na onemocnění nebo prskavici. Nám se díky bylinkovým čajům různých druhů a zaměření prskavice a nemoc vyhýbají (raději se biju v prsa = klepu na "dřevo"). Docela se mi v článcích i komentářích zelená stesky na potíže a docela i na nemocné lidičky.

Prošla jsem si v posledním měsíci velkou operací. Dokonce i rehabilitací. V mých článcích jsem o tom dost psala. Dnes mi došlo, že "dosť bolo neduhů". A moc bylo poučování o zdraví. Tak teď načínám jiný soudek.

Z komentářů získávám dojem, že muži neduhy netrpí. Už jen tím, že o nich nepíší. Aspoň ne v posledním týdnu. Výjimkou je snad jen hudební zpěváček Kelyš. Už by měl být z lázní doma, snad mu pomohly.

Zato blogová děvčata všeho věku reagovala. Dnes se toho nachumelilo. Jen při pročítání dnešních komentářů získávám dojem, že pro ženy podzim není. Proto teď chci pozdravit a popřát pevné zdraví mým kamarádkám.

Už déle vidím na blogu Latryny obrázek maroda. Zpočátku jako zelené ženštiny schované pod peřinou. Bylo mi to líto, než jsem si všimla, že když odhodila propocenou peřinu, ještě pořád jí chutnalo cígo. Asi to nebylo ještě tak zlé. Teď už je tam zasoplený marod či migrénová hlavička s dovětkem, že sice to není nejlepší, ale už se to lepší. Mám z toho radost, opravdu. A dnes nově zase, že se i jí pokazil počítač a píše z náhradního.Plačící

V komentářích se mi svěřujete se zhoršením potíží. Nebo přímo s novým neduhem. Koukám, že v tom nejsem sama. U mě je to nenálada. Jinde se objevily nově pročtené články o křečích s rozjímáním, co s tím a jak proti nim. V osobních mejlech se dokonce objevily u více z vás stesky na "ochoření" vašeho počítače. Další stesky viní z nachlazení i nevlídného šéfa, který v tomto sychravém počasí dost netopí.Křičící Na další z vás (i na mne) sedl dušičkový čas s osobními nebo rodinnými lidskými i zvířecími ztrátami. Na takové skutečnosti nemám komentář.

Docela mi chybí optimistický týdenní pozdrav od Honzíka-pohodovky. U některých jeho pozdrav vidím. Moc Honzíkovi děkuji, že si dělá takovou námahu, aby hezky pozdravil své blogové přátele. Má trendy nápady, které těší a jsou nádherně pohodové. No, pohodovka i po jménu.

Ze všeho mi vyplývá jedno: inverze a pošmourné mrholivé počasí není nic moc. Jsme ale tvorové myslící. Všichni víme, že to skončí zase lepšími časy. I každá nemoc z nachlazení skončí. Až přituhne, bude líp na náladě. Ale zase to bude klouzat, taky nic příjemného. Proto neřeknu nic objevného ani převratného, když zde napíšu, že se musíme naučit počítat s lepším příštím. Ono to přijde, musí přijít nálada, lepší počasí, i sluníčko vyjde. Nic nebude trvat věčně.

Přejme si všichni, aby se vyjasnilo počasí, nálada i úspěšnost. A jak jsem zvyklá říkat poslední dobou - někdy to tak je. Ale nebude to tak pořád. V tom je naděje nás všech. Už aby to bylo.

Kitty
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 3. listopadu 2011 v 22:37 | Reagovat

Tak nevím, dnes ráno při snídani muž konstatoval (při čtení novin, přes nedobré zprávy), že se vlastně nemáme špatně. Je po operaci, drží jakž takž dietu , ale jinak dělá vše, co jindy. Hlad nemáme, oblečení je až moc nashromážděno, kromě mých kloubů mne nic dalšího nebolí. Je fakt, že v našem věku už netoužíme po cestování, nových věcech, bůhvíjakých požitcích, takže nám důchod stačí. Potomci jsou podle posledních poznatků v pořádku (už delší dobu), takže nestěžujeme si, jen říkáme, kéž by to nebylo horší. Ne všichni lidé se tak mají. Nám bohatství není třeba. ;-)  :-D

2 Vendy Vendy | Web | 3. listopadu 2011 v 23:13 | Reagovat

Jsi vážně optimistka.
Vidíš sice inverze a pošmourno, ale očekáváš zlepšení...
A máš recht. Přece nemůže být pořád tak blbě a hnusně a záporácky!
Šéf, který netopí, je zmetek. Už jsem to psala i na onom blogu, a dotyčná blogerka souhlasí. ;-)  :-) Jen mu to bohužel nemůže říct... aspoň ne teď.
Já bych si nestěžovala, kdybych měla dost peněz. Nemyslím na mamon, ale tak, abych se nemusela bát o další den (nebo týden). Zdraví, samozřejmě, je hned vedle peněz. Dřív se stavělo nejdříve zdraví, to je logické a platí to i dnes. Jen ty prachy se posouvají se zadního políčka dopředu a nezbytnému zdraví už zuřivě šlapou na paty...
Ale ne... chtěla jsem napsat pozitivní komentář o tom, že může být líp, a skončila jsem odporně materialisticky. Snad mi to odpustíš... :-D
Zdá se mi to, nebo je tady nový kabátek blogu? :-)

3 Kitty Kitty | E-mail | Web | 4. listopadu 2011 v 7:28 | Reagovat

[2]: Dík za komentík. Sama vidíš, jak počasí ucourané dělá náladu ode zdi ke zdi. Když už to nezůstane na dně.
A nový kabátek? Zatím se Ti jen zdá. Snad ty kresby a fotky občas. Možná už je čas na nový imič. Okrová už asi není to pravé. Poptám se, poprosím a bude. Ať aspoň na kabátek je radost pohledět! :-)

4 jezura jezura | Web | 4. listopadu 2011 v 12:30 | Reagovat

Moje řeč. Jednou to přece musí přestat! To jsem řekla mamince, když jsem s ní ve středu mluvila a ptala se mne, jestli tedy přijedu. Tak jedu a uvidím, ale už teď je líp a MUSÍ BÝT JEŠTĚ LÍP! Jenom přesně nevíme kdy, že, Kitty? :-)

5 Latryna Latryna | Web | 5. listopadu 2011 v 6:08 | Reagovat

Ahojky! Hlásim, že choroba je v pr... Cítim sa relatívne dobre, ale mesiac som doma nič nerobila a tak mám dokonalú splušť... Musím makať a makať, aby to nejako vyzeralo! A fučím ako stará lokomotíva... Osprostelo mi pripojenie na net, niekedy ide, inokedy na mňa se... Takže neviem, či moja choroba bola až taká nákazlivá, že to chytlo aj pripojenie na internet :-D :-(
Pá moja, maj sa, ozvi sa keď máš times, snáď skype pôjde... :-?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU A BRZY NA SHLEDANOU