Avaři

21. dubna 2012 v 21:23 | Kitty |  Vykutálenosti
Křížovkáři to odhalí hned: "nájezdník" na čtyři...

Obrázek z netu ilustruje žádanou činnost občanů


... a vy už víte: "avar". Avaři prý kdysi dávno dobývali nová území, zajatce i majetek nájezdem do jiného území. V našich zemích se nevyskytovali. Dřív. Po dnešku tvrdím, že jsou i u nás v republice, dokonce byli dnes tak sto metrů od nás. Nekecám.

Je jaro a obec objednala na rozměrný odpad veliký kontejner. Už je zde řadu dní a pomalu se téměř naplnil. Jeho obsah nikoho nevzrušuje. Obvykle. Dnes to bylo jinak. Dnes k němu totiž přijeli avaři. Totiž - přesněji řečeno - "nájezdníci".

Makali jsme na zahradě a najednou jsem si všimla, že fofrem přijel zářivě červený osobák. Z něho vylezly čtyři osoby a koukám, že se začaly sápat nahoru do kontejneru. Dole zůstala asi padesátiletá ženština a hlasitě velela, co z prokutaného obsahu jí kdo podá k naložení do auta. Nestačila jsem se divit. Už jsem slyšela, že se to stává, dřív snad i u nás. Po chvilce se "nájezdníci" početně zmnožili. Napříč před vraty přilehlého domu stálo další červené auto a jeho osádka se činila s dřívějšími. Takové třídění obsahu jsem neviděla. Útroby kontejneru se stěhovaly zespodu nahoru a zase zpět podle toho, co se avarům hodilo.

Nevěřícně jsem koukala. My usedlíci dáme přebytky k recyklaci do sběrného dvora a tyhle hyeny to vyberou! Zřejmě "recyklovatelné" útroby odpadu vykuchají a zbytky pak budeme nacházet kolem silnic nebo na skládkách v polích a lesích. Vytěžené dřevo snad spálí - ale teď jim o skříně a postele evidentně nešlo.

Rachot a křik avarů vylákaly ven hospodáře. Zřejmě se ptal a třeba i protestoval proti blokování vjezdu cizím autem nebo evidentnímu hyenění avarů. Výsledkem i na tu dálku byla zvýšená hladina křiku, jinak je občan evidentně nezajímal. Jen cvrkot se zvýšil.

V jednu chvíli jsem docela jasně uslyšela slova:

"Kámo, brnkni na obec, co tam o tom ví!"

A bylo jasno. Přehrabování skončilo, prásklo několik dveří aut a to první se zachycenou SPZ rychle vytočilo zatáčku a fofrovalo z místa činu. Druhé s modernější SPZ za ním. Už se znovu neobjevili. Avaři se stáhli z boje v sobotu 21. dubna 2012 kolem 16.30 hodin.

Skutečnost o zaznamenané SPZ uvádím schválně. I druhou znám. To pro informaci avarům. Pokud se někde v polích nebo u silnic najdou pozůstatky toho, čeho jsme dosud legálními vlastníky, budou na obci vědět, kdo se zmocnil našich věcí proti naší vůli. Avary nebudu podporovat. Nájezdníci byli vždycky neoblíbeni. Dnes i ti, kteří čechrali a vykrádali útroby našeho velikého kontejneru.

Nespokojená a rozzlobená Kitty
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Latryna Latryna | Web | 22. dubna 2012 v 6:17 | Reagovat

Ó akí to rozdielni avari! Keď sme mali pred barákom postavený kontajner (na stavebný odpad) my, tak nič nevyberali, ale kontajner sa nám zapĺňal aj iným ako stavebným odpadom - jednoducho doň okoloidúci (avari) nahádzali aj svoj odpad z kuchyne... O_O

2 jezinka jezinka | Web | 22. dubna 2012 v 10:02 | Reagovat

Jo znám.Když jsem se stěhovali na vesnici, vyhazovali jsme moc věcí.Magneti nám to vybírali přímo z vozíku.Ta jejich drzost mne uváděla v úžas.A taky jsem zjistila,jak rychle- přímo zázrakem dokážou zmizet, když fiktivně zavoláš policii. :D  :D  :D

3 jezinka jezinka | Web | 22. dubna 2012 v 10:03 | Reagovat

No- tak jsem napsala příspěvek a je v háji.My jim říkáme magneti. :D  :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU A BRZY NA SHLEDANOU