Je výhodné dobře číst

9. dubna 2012 v 10:31 | Kitty |  Úvahy a zkušenosti
Pečlivě si hlídám, kdy nám dojde Moravskobudějovicko. Náš regionální časopis...Tak a podobně je vyzdobený měsíčník se zprávami z našeho okolí. Dnes reaguji na zprávu z dubnového čísla 2012. Je v něm článek o unisexu i o antidiskriminaci v jednom.

"Pojistky pro ženy zdraží kvůli antidiskriminaci."

Je to tak. Doba nazrála a naši zákonodárci přišli na to, jak nahrát pojišťovnám. Ne přímo, ale černé na bílém se v článku připomíná, že od 21. 12. 2012 zdraží pojistné na různé druhy pojištění PRO ŽENY. A to proto, že ženy se dožívají vyššího věku a tedy výhody pro ženy je třeba zrušit. Dosud to byla antidiskriminace pohlavím.

Zatím se totiž - cituji: "...zohledňuje fakt, že se ženy statisticky dožívají vyššího věku a že jsou podle statistik též méně rizikové, pokud jde o invaliditu či závažná onemocnění". EU nově nařídila sjednocení sazeb. Bude to v praxi znamenat, že - opět cituji - "...ženám se zdraží životní, úrazové, havarijní a další riziková pojištění a také důchodové pojištění, které závisí na délce dožití...". Největší skok zaznamenají pojistky pro starší ženy, protože "...s vyšším věkem roste pravděpodobnost úmrtí - podle pojišťoven - o deset procent ročně..." atd. atp.

Autorka - finanční poradkyně - v článku upozorňuje, že dosavadní smlouvy budou platit, pokud se v nich nebude něco měnit - pozor na to! (poznámka moje). "... bude rovný přístup použit jen v případě, kdy budou změněny natolik, že to bude vyžadovat souhlas obou stran..." A ještě prý do toho magického 21. 12. 2012 se i nově sjednané smlouvy budou dělat "postaru" - bez unisexu.

Aniž bych chtěla nějak snižovat snahu o informování nás, starších žen, uvádím výňatky z článku. Je jasné, že teď ožijí všichni pojišťováci. Vždyť se jedná i o jejich džob. "V současné době je tedy ten pravý čas, pokud chcete provést nějaké změny ve svých stávajících pojistkách a zejména pokud přemýšlíte o jejich založení..."

A teď už vážně, bez sarkasmu. Pokud - tak: hupky dupky k pojišťovákům a hrňte NOVÁ pojištění za starých podmínek. Ještě vás pojistí jako ženy, bez unisexu. Po 21. prosinci tohoto roku budeme všichni bezpohlavní!Křičící Tedy aspoň podle EU a pro potřeby pojišťoven.

Kitty

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Otavínka Otavínka | Web | 9. dubna 2012 v 13:21 | Reagovat

Milá Kitty,
ikdyž můj tatínek byl za první republiky pojišťovákem v Bance Slavia, já na pojišťovnu zanevřela. Když jsme vše poctivě platili, tak se nám zřítil strop a provalil ledničku. Pojišťovna to neuznala a dostali jsme kulový. Taky životní pojistku jsem si před 20 lety nemohla pořídit, protože jsem velmi nemocná a takoví lidi se nepojišťují. Prostě vždycky jsme s nimi měli samé problémy. A tak spoléháme sami na sebe. [:tired:]

2 Vendy Vendy | Web | 9. dubna 2012 v 14:45 | Reagovat

S pojišťováním je to těžké. Na jednu stranu, může se stát ledaccos. Na druhou stranu, může se stát - a stejně dostaneš houby. (Viz příklad od Otavinky).
Já si platím jakousi úrazovou, minimální možnou částku. Je to spíš taková úlitba bohům...
Jinak musím věřit v nebesa a dobrou náladu někoho nahoře, že mi nenechá spadnout barák na hlavu, ani ho nenechá vykrást nebo vyhořet.
Samozřejmě se musím přičinit, dům si přinejmenším zamykat, nelozit po střechách a když topím, hlídat okolí a nechat vymést aspoň jednou za rok komín... ;-)  :-)

3 Kitty Kitty | E-mail | Web | 9. dubna 2012 v 14:54 | Reagovat

[2]: Jasně, kdo je připraven, není zaskočen. Základní pořádek a obezřetnost je nutná. To jen mě zaujalo, že zase budou mít důvod, proč nepojistit nebo pojistit vyčůraně. Platíš a tratíš :-? Konečně nám EU zajistí rovnoprávnost v bezpohlavnosti :D Jenom jak ti naši rádcové dokážou se rójit, když jim jde o chlebíček. Teď ještě honem nové smlouvy a potom pokrčení ramen: to EU... :-)

4 Jezurka Jezurka | Web | 9. dubna 2012 v 16:32 | Reagovat

Přiznávám se bez mučení, že pojistky jdou jen tak nějak okolo mne. A nic. Úrazovou jsem zrušila, když jsem šla do důchodu, jak se předělávaly pojistky na domácnost, tak jsem také žádnou neuzavřela, protože musí být pojištěna každá nepředvídatelná událost zvlášť. Mého syna vykradli, ale asi byli šikovní, odemkli si bez násilí (což si myslím, že je že také už běžné), škoda byla za cca 60 tisíc Kč a dostali co? Správně: kulový! Jo, souhlasím s Kitty, na pojišťovány je třeba být hooodně opatrní! :-x

5 Maruška-Fukčarinka Maruška-Fukčarinka | Web | 10. dubna 2012 v 15:34 | Reagovat

Ano ano pojišťováci a rčení: "Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají" ó jak pravdivé :-)  ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU A BRZY NA SHLEDANOU