Můj kvalifikovaný dohled

18. dubna 2012 v 9:47 | Kitty |  Vykutálenosti
Asi už začínám "pepínovatět". A nebo se vzdělávat? Píšu první postřehy a další budou průběžně přibývat během dne...


Dnes ráno jsem si nejprve pečlivě zacvičila. Včera jsem to odbyla nervozitou, kdy a kolik přijde fachmanů a jak jim to bude odsejpat. Snažím se je zde držet nabídkou a podáním papu, aby nefrnkli do hospůdky a neztráceli vzácný pracovní čas, ale taky aby se nehufli. Je to přece jenom práce ve výškách, se stroji a nástroji a já zde mám jen omezeně vaty a náplastí. Kdo se má při práci máchat v krvi, ne?

Minulý týden byla v rodině zabíjačka a jak jich tak bylo k zabití a hlavně držení málo, skončila většina krve na zemi. A jak já mám ráda bouřku, kde je hodně krve. Ale takto získat krev? A dnes při práci? Neé, to nemusím.

Po snídani jsem vyšla na nákuk k řemesníkům, ještě plná slz z Malkielova plkání v posledních článcích. Práskla jsem jim naše potíže s jejich traktorem u nás ve dvoře. Pochlubila jsem se, jak včera trenér pochválil mne i Betty za zvládnutí povelu "KE MNĚ!". Toto téma ještě rozvedu jinde.

Vyjdu před vejminek a kvalifikovaně stojím a koukám. Čtyři chlapi - řežou křidlice, jaksi ty úřezky uvazují na špagát a po usazení ten špagátový úvazek přitlučou k lati. A další vymakanost - těsně nad podbitím vidím plastové hřebínky. Včera jsem lámala fachmany, že by se mi kousek hodil na sbírání sedmikrásek, ale nedali. Stejně je to řidší, hlavičky by proklouzly. Tak ať si je nechají, krkouni jedni. Teď mi došlo, proč tam hřebínky jsou. Zeptala jsem se a došlo mi to ve stejný okamžik jako vysvětlujícímu borci. Je to vymakanost - jsou tam proti zalétávání brabců pod křidlice. Dívám se nahoru a vidím, že samotné obití konců trámů problém neřeší. Pod položenou křidlicí se jejím průlisem ti brabčáci můžou do půdy dostat! A tyto plastové hřebínky asi tak 10 cm dlouhé přihne položená křidlice do svých tvarových prostor a brabec má po ptákách.Překvapený Hřebínky zabili dolů do podbití a jejich štětiny stojí nahoru. Tak na ně! Furt se jich tam peleší, ať peláší někam jinam.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 jezinka jezinka | Web | 18. dubna 2012 v 12:48 | Reagovat

Já tě vidím a připomíná mi to přestavbu chalupy.Jé to jsem ráda že už to nemusím. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU A BRZY NA SHLEDANOU