Zamrzlo

2. prosince 2018 v 20:53 | Kitty |  Úvahy a zkušenosti
Objevila jsem něco, co už dokážu pojmenovat. Nemám ráda předvánoční běsnění...Po celá léta jsem sledovala, jak (i na blogu) jásáte nad předvánočními přípravami, nákupy, pečením a sháněním dárků. Byla jsem vychovaná ke skromnosti, nenechat se ovládat komercí. Celá léta jsem byla rozladěná z toho, že "hodně lidí okolo i na blozích" je nadšeno, jak úspěšně podléhá mánii sehnat co nejvíc dárků, mít napečeno mnoho druhů cukroví, udělat radost VŠEM. To ale nejde.

Jsem ráda, že jsem si prošla léčebnou, kde přišla řeč i na to, že mě skličuje všeobecné jásání nad svátky vánočními. Že jsem asi (jsme oba) lakomí a nepřejícní, když nevynakládáme peníze na nevyžádanou radost. A tam jsem se dozvěděla, kolik lidí nesouhlasí s všeobecným míněním, že mladí nebo příbuzní musí být nutně zatažení do závodů, KDO VÍC. Kdo dřív vyvěsí věnečky na dveře, kdo bude do úmoru lítat s hadry a luxem, jen aby byli IN JAKO TO DRUZÍ. Aby potom při jediné plánované návštěvě přízně mohl vyrukovat s - vnucenými nákupy, nápeky, sehnanými lesklými ozdobami a světélky, které prostě VŠICHNI MAJÍ a my je musíme mít taky. Nemusíme! Vypínám reklamy a vážím si konečně tepla v domě, které mi poskytuje partner.

Donedávna mi to všechno vadilo a nevěděla jsem proč. Teď už vím. Vím, že si nenechám sebrat klid všedních dní, kdy zvládám co zvládám, kdy navařím kdy a co je třeba, pro nás dva a naše živočíšky. Kdy prostě musím přehlídnout pavučinu, protože ji ometu až nebudu doma sama, protože se mi jako staré ženě točí ve výšce hlava. Sedmdesátka mě poučila, že prostě už hodně věcí nemusím. Proto taky na mém blogu nepřibývají články, jak v zimě, kde je na místě odpočívat, nepeču, nesmejčím, neumývám 16 oken týden co týden, ne... ne... ne...

Zamrzlo - divné slovo, že? Ovšem pro naši situaci u nás doma je případné. Máme víc práce s pouhým zajištěním tepla, bezpečného zvládnutí všedních starostí, proto nejucháme a nepředstíráme, že jsme jurové a budeme ve všem shánění a mamonu první v obci. Nebudeme! Proč taky?

Proto taky se nemůžu dokopat ke smysluplnému psaní předvánočních článků. Zvládla jsem aspoň tuto úvahu. Jsme zde na dědině jen sami dva, zbyli jsme si, děti nemáme. Jsme oba vychovaní, abychom se nevytahovali, protože popravdě v naší situaci ani není čím. Žijeme - už žijeme zase přátelsky, empaticky, družně - a tak to doufám co nejdéle zůstane. Kdo chce přijít na návštěvu, ať se ohlásí, nachystám pohoštění, což v dnešním stavu nemám pořád připravené. Nesmím/e se nechat nervovat tím, že nepodléháme všeobecným trendům rozpapanosti a "my na to máme".

Už víte, proč je u nás klidno a relativně radostno? Máme co potřebujeme, už nás nenervuje případný pocit nedostačivosti, že nesneseme náhodným návštěvám tácy pohoštění, protože je doma nemáme. A svátky klidu? Uděláme si je bez pocitu, že se nestačíme zařadit mezi moderní hejřily. Aby pro nás byly svátky klidu, odpočinutí, odměny za vzájemnost a díků za aspoň takové zdraví, jaké máme. Tož tak!

Tuším, že řada z vás "letitých" to má taky tak. Jen to nevěší na svůj blog. Já už jsem pocítila silnou potřebu to říct. Kdo se cítíte potrefení, tak jen do mě!

Kitty
 

12 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 2. prosince 2018 v 21:47 | Reagovat

Možná sis všimla, že jsem do Kabvárny nedávala tématiku Vánoc nijak moc. Jen pbrázek dřevěného Betlému, aby se neřeklo. Jinak o čem se lidé baví, co kdo dělá je v komentářích. Já článek o Vánocích psát nebudu, protože pro mne jsou Vánoce v posledních letech jen normální večeře  kapr, salát, s talířkem cukroví a ovoce a hlavně  druhý den návštěva potomků, kteří se spolu pobaví,  donesou dárky, většinou předem domluvené. Já dávámjen takové drobnosti.Na svůj blog jsemto nenapsala, protože někdy tam děti zabloudí, aby věděly, že žijeme a jestli něco moc neprozrazuji o nich a tak oletošních ponožkách teplých-pro všechny ženské v rodině a skládací metry pro chlapy, pro děti Pastelky velké, truhličky na zlaťáčky (podle pohádkx) deky pro mimina a nějaský ten bakšiš pro ty velké si hlavu nelámu. Ani s cukrovím sni s úklidem. Vždyť uklízím pomaslu průběžně jedno po druhém. Řídímse ale heslem- návštěva hledí co je na stole a nedívá se, jestli mám umytá okna. Obžerství se u nás také nepěstuje. Vím, co mají rádijsou nas to u nás zvyklí hotovo. Já tě tedy kritiovastnebudu. Jak sito kdo zařídí je jeho věc. :-)

2 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 2. prosince 2018 v 21:49 | Reagovat

[1]: Jejda do Kavárny-ty moje prsty.

3 Kitty Kitty | E-mail | Web | 2. prosince 2018 v 22:10 | Reagovat

[1]: Ruži, líbí se mi, jak netlačíš na pilu - nikde a u nikoho. Však už se známe dost let a víš, jak to mám/e. Takže mi odpouštíš dnešní frflání nad svátkovým šílením. A snad i další - ale říct jsem to musela pro svůj klid a pro porozumění, že to máme takto. A hlavně - po dlouhé době je článek - co na tom, že je z mé rubriky "Úvahy a zkušenosti" :-)

4 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 2. prosince 2018 v 22:19 | Reagovat

[3]:Na stará kolena člověk už tak nebere všechno úzkostně. Zrovna dnes jsem si ale po vydrhnutí vany a "okolí" v koupelně říkala, že nebudu-li moci moc uklízet, hlavně wc a koupelna musí být udržovaná v čistotě, tedy kromě běžného úklidu v dalších místnostech. Co se dá, to schovat, utřít plochy stolů, vymést smetí, utřít prach a ten ani denně nemusíme. Když secítím unavená po dopoledním běhání při vaření a úklidu, tak si klidně chvíli lehnu ajen tak si přemýšlím a nebo hladím kočičky, když ke mně  přijdou. No a co? ;-)  :-D

5 johanes johanes | E-mail | 2. prosince 2018 v 22:27 | Reagovat

...Kity máš naprostou pravdu.My s Aničkou jsme se nikdy nehnali za tím,abychom vynikalio Vánocích nad jinými.Jsme ve věku,kdy si můžeme v pohodě říci máme už dávno uděláno.Takže odpočívejme a radujme se z toho jak jsme dnešní den zmákli.Pěknou pohodu pod Suchou horu vám oběma... :-)  :-)

6 Lydie Lydie | 2. prosince 2018 v 23:01 | Reagovat

To jsi Kitty napsala hezky....
mám takový pocit, že na některých blozích píší toho víc, než je asi pravda.
Musí každý dělat podle toho, jak mu to vyhovuje.

7 nar.soc. nar.soc. | 2. prosince 2018 v 23:21 | Reagovat

Už dříve jsem vyhlásil, že ke starým Ježíšek nechodí, protože je jich čím dál víc a jejich přání ( zdraví, teplo, mergle a klid by stejně nesplnil). Navíc nejsme věřící skoro všichni v rodině. Ovšem pozornost při návštěvě recipročně poskytneme a rodina k nám zatím trefí.
Letos manželka přibrzdila, prý se koupí 7 bonboniér (každému vnoučeti a dvěma rodinám). Každému vnoučeti věnuje 500.- a šmytec. Sama dostane dukát (Anežka Česká). Já ho objednal a žena zaplatí. Má ode mne na účtě připsány peníze + vklad v podílových fondech, což by jí mělo činit klidné stáří při rozumném utrácení. Dost ji to uklidňuje, neutrácí, ale bez následků podle přání
může, což má prokazatelně pozitivní následek. :-D

8 matka matka | 2. prosince 2018 v 23:59 | Reagovat

Vánoce? No, před tím ještě bude Mikuláš. Dnes měly děti setkání s ním v hasičárně, ale nejmenší vnuk kašle, tak jsem ho dostala na hlídání. Uvařila jsem mu polívku s hráškem a mrkvičkou a byl spokojený. Na Mikuláše dostanou vnuci ovoce, Adventní kalendář, tyčinky,....to je pár drobností. A přidám malou svíčku, kterou dostala i má nejmladší dcerka a byla za ni ráda. (Mikuláše ráda nemám, protože tehdy před čtvrtstoletím "odešla" dobrovolně ze života švagrová. Ale děti za to nemohou.)
A na Vánoce? Zatím nevím. Děti dostanou kvalitnější aviváž na praní, voňavku a vnuci mají všelijakých hraček až až, tak vymyslím nějakou "ptákovinu" pro obveselení.
Letos zatím nepeču, okna neumejvám, ono se to odbude i bez toho. Ale perníčky asi přece jen upeču, mají je rádi všichni, tak to dostanou k případným dárkům. Dcerce, která dnes odjížděla, jsem dala i čaj, domácí kečup, med, marmeládu,... za to je raději, než nějaké zbytečnosti, to si může pořídit sama. I když letos asi ne, musí si dát auto do opravy a ta ji bude stát dost peněz.

Ále, přece jen pro radost si troufnu napsat kousek pohádky i pro nevěřící:

" Jasná hvězda září,
tři králové do Betléma míří.

Děťátko maličké
v jesličkách na seně
do života přivítat přichází.

Hvězda jasná září,
vede krále,
vede pastýře,
vede lidi srdce otevřeného
k děťátku malému...."

9 Čerf Čerf | E-mail | Web | 3. prosince 2018 v 1:29 | Reagovat

V honosných dárcích ani v načančané domácnosti, myslím, kouzlo Vánoc není. Ale rád přeju každému právě takové Vánoce, jaké má rád a jaké je chce mít, ať už to souzní s mou představou nebo vůbec ne. Co mi vadí, je to, když si tak někdo Vánoce udělá a pak na to hudrá, jak je to děsné a jakou s tím měl práci :-).

10 blondýna blondýna | Web | 3. prosince 2018 v 7:14 | Reagovat

Milá Bajadéro, plně souhlasím s Petrem a přeji každému právě takový adventní čas, jak si to představuje a cítí on.
Kdo jakému kouzlu propadá, nechť posoudí sám. Zda komerce či intimita v lůně své rodiny.
A naprosto respektuji tvůj názor, tvá rozhodnutí a tvůj život, který si děláš pro sebe a tvého partnera.
Přeji nám všem, aby to vždy bylo jen podle našich přání a našeho naložení.
Krásný a klidný advent. :-)

11 Týna Týna | 3. prosince 2018 v 7:27 | Reagovat

Milá Kitty,
kdybys nahlédla častěji do kavárny, zjistila bys, že prakticky to samé jsem psala před pár dny. Souhlasím az na pár výjimek. Já osobně mám výzdobu ráda, baví mě to, ale s nikým se nehonim. A dárky mám nakoupené vždy předem a v klidu a proto mě míjí předvánoční shon. A rozhodně jich nemáme hodně. Nesoutezim a je mi fuk, že kamarádka má pro své kluky třikrát víc. Oni si nebudou ničeho vážit. Neocení obyčejné věci, což moji časem doufám ano. Jsou taky ještě malí.
A pohoštění? No to rozhodně nemám téměř nikdy.
Tak klidný čas adventu.
Tak asi tak.

12 Kitty Kitty | E-mail | Web | 3. prosince 2018 v 7:40 | Reagovat

Děkuji vám všem za komentáře. Ono asi na mě včera dolehlo, že vlastně ani nemáme moc pro koho nastrojovat a dávat dárky. Občas mě ten pocit doběhne, a včera jsem to zformulovala. Dala na papír, tak řečeno, abych měla jasno. Vnímám ovšem, jak to mají jiní a mají jinak rozvrstvený život - vlastní i svých rodin. Nejsme na obtíž, cítíme jak se žije, žijeme obvykle - jen prostě JÁ nechci laciné pozlátko. Vztahů si cením, i toho, že můžu být v komunitě vás - blogerů. Ono asi v těchto zamračených dnech mají svíčky něco do sebe, přinášejí lepší náladu. K blížícímu se Mikuláši vám všem přeji světlo v duši a kdo máte, radostné světlo v očích svých blízkých

13 Kitty Kitty | E-mail | Web | 3. prosince 2018 v 7:54 | Reagovat

[11]: Týnko, nahlížím často do Kavárny, je to moje uvolnění a tvoje komentáře rozhodně čtu i hodně dozadu, protože jich tam píšeš hodně. S tvým dnešním komentářem ráda souhlasím, mimo dárkování (mám to víceméně zakázáno, hospodář rozhodl, že dárky dávat nebudeme) to mám taky lidsky obyčejně a všedně. Proto mě vyhazuje z rytmu i rozpoložení to šílení kolem svátků.
A teď jdu vytáhnout milého Johanese, který mi poslal pěkný komentář, ale můj blog ho pořád vyhazuje do sklepa ;-)

14 Kitty Kitty | E-mail | Web | 3. prosince 2018 v 7:56 | Reagovat

[9]: Přesně tak, opět jsi to vystihl. Děkuji za komentář a vstřícnost... :-)

15 Kitty Kitty | E-mail | Web | 3. prosince 2018 v 7:58 | Reagovat

[10]: Za tvůj krásný komentář ti taky děkuji. Čteš mě dlouho, víš, čím jsme si prošli my dva a vlastně píšu i o tom, jak žijeme a jaký způsob života vedeme. Nejsme horší než jiní, jen mnohdy jiní ;-)

16 Evina Evina | E-mail | 3. prosince 2018 v 8:37 | Reagovat

Stejně nezvládám,tak proč to řešit;-)Při posledním mytí okna jsem slétla ze schůdků:-),tak co řešit;-)Když se někomu nebude něco líbit-ať to přijde odstranit.Tytam jsou časy,kdy jsem byla s dětmi sama.Milostivě nás pustili na Štědrý den v poledne z práce...Pak jsem padla-neměla jsem nic z pohádek v TV.
Kitty,zdravím a přeji klidné dny :-)

17 Kitty Kitty | E-mail | Web | 3. prosince 2018 v 9:28 | Reagovat

[5]: Pěkně napsáno: my jsme si svoje odpracovali. A když jsme zde staří a sami, ne ale osamělí, tak máme život jaký máme. Přeji vám za tvá pěkná slova hezké pokojné svátky - všechny :-)

18 Danka2 Danka2 | E-mail | 3. prosince 2018 v 10:51 | Reagovat

Já už jsem taky vánoce zrušila.Mě stačí,když mám koho chytit za ruku a třeba jen tak hezky spolu mlčet.Takový obyčejný lidský štěstíčko.Kitty užij si ho taky s přítelem.Pohlad Terezku za mě.

19 MarijaKes MarijaKes | Web | 3. prosince 2018 v 10:52 | Reagovat

Milá Kitty. Můj manžel by Vánoce nejraději zrušil, ale já se nedám. Nejsem věřící a přesto si je chci užít. To ovšem neznamená, že podléhám davovému šílenství, že dělám všechno, co druzí. Například nemám na dveřích věneček, nemám zatím ani adventní věnec na stole. Ale každý večer, vlastně celou zimu, si zapílám svíčičku v několika krásných ani ne vánočních svícíncích, které jsem dostala. Nejraději mám takovou solnou lampu, oranžový kámen, do kterého se dá čajová svíčka. Tu jsem si koupila na zájezdě v Německu. A peču. Dneska jsem zadělala na perníčky. Ale ne proto, že pečou všichni. Peču ráda, protože jsem tuto tradici podědila po mamince. Maminka mi pekávala vánočku, nyní ji peču do rodin mladých já. Takže 4 vánočky každý rok a to těsně před Štědrým dnem. A to je tedy prácička. A cukroví zobáme u televizních pohádek všichni. Nevím proč, ale na Vánoce hrajeme kriskros, či jak se to píše. Nevím, proč jindy ne. Asi se to zavedlo, když ještě byla dcera doma. Jednou na Silvestra odpoledne jsme tu hru vytáhly, pustily jsme si rádio, popíjely vínečko, ukusovaly cukroví a učůrávaly jsme smíchy při scénkách v rádiu. Na tento večer nikdy nezapomenu. Jen my dvě. Já a dcera. A od té doby zasedáme  k této hře každý rok. A opravdu jinak leží ladem ve skříni. Dcera už má dávno svou rodinu a přijede na návštěvu i s vnučkami a tak nachystané být musí.
Mně baví hrát si s obrázky a tak své výtvory vystavím na svých stránkách. Je to moje relaxace a potěší mne, když se to někomu líbí a když to někdo použije. Ovšem problém je pak, když já mám rozeslat všem přáníčka.  Mám Vánoce ráda, slavím je po svém. A že mám umytá okna, to mám velkou radost, protože přes vegetační období na zahradě na to nemám čas. A tak bych se mohla spíše stydět, že myji okna jen na Velikonoce a na Vánoce a možná dvakrát mezi tím. Ještě, že ty svátky jsou, jinak bych asi už dávno neviděla ven.  Bojím se totiž vylézt na okna v 6. patře, ty veliké tabule mne straší. Ale už jsem si na to koupila stroj a nemusím stát na parapetu jako domnělý sebevrah.
Nešílím, užívám si. A díky tomu, že jsem v důchodu, mám pohodu a čas. Ale na druhou stranu se vůbec nedivím maminkám, které chtějí udělat radost dětem, maminkám, kterým se na svátky ohlásila tchýně, kterým šéf nechce dát volno, protože se finišuje, nebo protože maminka je prodavačka a ......, nedivím se, že jsou ve stresu ve shonu. Já jsem Vánoce milovala i proto, že jsem měli v práci dlouhé přikázané volno mezi svátky. A jako mám ráda Vánoce, tak nemám vůbec ráda velikonoce. Nebo spíše to velikonoční pondělí. Jinak jaro, to mám ráda. :-)

20 Alka Alka | E-mail | 3. prosince 2018 v 11:59 | Reagovat

Já to mám jednoduché: pohoda, klídek a tabáček.
Jedinej stres mám z toho, že ve svých malých kastrůlcích a hrncích musím navařit pro 8 lidí... :-)

21 František František | Web | 3. prosince 2018 v 12:17 | Reagovat

Je to výstižné a pravdivé.Já žil ve vánočním presu-stresu hodně roků.Lidi chtěli čučet o vánocích na bednu a já lítal po opravách ještě na Štědrý den.Tak letos si dopřáváme klídek a pohodu.Tak jak to píšeš .😆

22 Týna Týna | 3. prosince 2018 v 13:10 | Reagovat

[13]: zato u mne jsi Kitty dlouho nebyla 🙂 máš tam dávno vyfocené botky o kterých jsem mluvila v kavárně a od té doby další tři články :-)

23 Ježurka Ježurka | Web | 3. prosince 2018 v 14:01 | Reagovat

Já si myslím, Kitty, že to všechno přichází s věkem. Já si tady v klídku sedím u počítače, okna mám neumytá, cukroví peču jen tři druhy a jsem v pohodě. Máme tady binec, protože nám dělají v koupelně místo vany sprchový kout, tak se těším, že se budu moci sprchovat. Hurá. Jinak se těším, že se všichni v pohodě sejdeme, to je největší dar.

24 Zdenka"ren" Zdenka"ren" | 3. prosince 2018 v 14:54 | Reagovat

Já mám ráda adventní čas, kdy už jen tak v poklídku si pouštím vánoční hudbu a třeba čtu.S vánočním běsněním též nesouhlasím. Letos tedy kromě olíznutí /doslova kuchyňskou vlhkou utěrkou/ oken, což bylo i při našich svou lodžií a oken uděláno šup,šup žádný vánoční úklid nehrozil. To raději motám a tvořím pro lidičky okolo,co to po mně chtějí ozdoby, věnce atd.to dělám ráda. Kitty, pohodový advent přeju. :-)

25 Kitty Kitty | E-mail | Web | 3. prosince 2018 v 14:56 | Reagovat

[22]: Ale byla, Týnko, všechno u tebe čtu. Jen jsem zřejmě opomenula komentovat. Botky samochodky ti přeju, i když jsi psala, že mají nějakou slabinku. Jsou ale pěkné a hlavně že se ti je podařilo sehnat a Milunka je zainvestovala. Je to tak? Tak vidíš, že tě mám na háčku každý den. Budu muset víc komentovat :-(

26 Kitty Kitty | E-mail | Web | 3. prosince 2018 v 15:09 | Reagovat

[19]: Jak jsem psala, každý to máme životně nastavené jinak. Jiné je to s širokými rodinami, tam se vánoční spolupráce a užívání si svátků časem dohodne a ustálí. Přeji ti to, co vám dělá radost a podporuje vzájemnost. A užít si klidu ve svátečních dnech

27 Kitty Kitty | E-mail | Web | 3. prosince 2018 v 15:11 | Reagovat

[20]: Ano, to vím, že v těch malých nádobách by se těžko vařilo. Ale tuším, že návštěvy přijedou s plechy hotových papu, ty k tomu přidáš svoji milou přítomnost a bude pohoda, klídek a tabáček. Zdravím všechny, kdo přijedou pobejt a popovídat v době svátků :-)

28 Liliana Liliana | E-mail | Web | 3. prosince 2018 v 15:59 | Reagovat

Ani nevím proč, ale při slovech "předvánoční běsnění" jsem si představila tchýni jak vztekle lítá s mopem :-D  O_O (Ona to sice oficiálně tchýně není, ale mluvím tak o ní.) Tady ten předvánoční čas mám ráda... a zvládám to v klidu, takže žádné závody s hadrem v ruce, ani rychlostní slalom s narvaným vozíkem v ještě narvanějším obchoďáku, žádné soutěžení o to, kdo napeče nejvíc cukroví. (Jsem na to hlavně líná, ale to nikdo nemusí vědět :-D  :-P ) Jak si to kdo udělá, tak to má ;-)

29 Jitka Jitka | 3. prosince 2018 v 17:22 | Reagovat

Myslím, že místo toho dlouhého článku a moralizování, jste mohla napsat to, co v druhém komentáři. Nepečete, nesmejčíte, neuklízíte nekupujete dárky, nemáte pro koho. Asi žiju jinde, ale já opravdu neznám ve svém okolí rodinu, která by takhle komzumně brala vánoce, jak líčíte./rozpapaní hýřilové, pozlátko atd. Vy ano?
Také nemusím shon, ale nějaké pečení, schánění dárků, pohoštění k vánocům prostě patří.Jsem také pár let v důchodu, ale neznám pojem zimní odpočinek, jsem ráda prospěšná, prostě vy to máte jinak.Žasnu, jakou moc máte nad svými blogovými přáteli. Když napíšetě, že nevaříte, nepečete, všichni pochlebují, že je to správně, když napíšete, že je něco černé, všichni se připojí. :-(  Nicméně vám přeju klidné, pohodové vánoční svátky  :-)

30 matka matka | 3. prosince 2018 v 17:51 | Reagovat

[29]: Tak já se teda přiznám - dnes jsem opět a zase byla v obchodě a kromě zakoupeného chleba a rohlíků jsem velmi, velmi hýřila - koupila jsem další 3 vánoční svíčky.
Ale jen v obchodě, kam moc lidí nechodí, protože jít do většího obchoďáku, tak se udusím.
Co patří k vánocům? Pro Vás ".... nějaké pečení, schánění dárků, pohoštění...."
pro mnohé z nás to jde i bez zbytečného shánění, dokonce i schánění (ovcí do stáda?).
Nicméně vám přeju (dokonce i přeji) klidné, pohodové vánoční svátky

31 matka matka | 3. prosince 2018 v 17:55 | Reagovat

jo a : ".... neznám ve svém okolí rodinu, která by takhle komzumně brala vánoce,..."

Že by u Vás nebyla žádná čtvrť "Beverly Hills"? Tak to se mi vůbec, ale vůbec nezdá, když na takové dědině, jak bydlím, je.
Lidé ukazují velmi často :" Me na to máme"....

32 Maruška-Fukčarinka Maruška-Fukčarinka | Web | 3. prosince 2018 v 18:17 | Reagovat

Tak nevím, zda na druhý pokus, nebudu opět ve sklepě.
Kitty,jsem jednou z těch, ale rozhodně ne z těch tvým článkem "potrefených".
Mám ráda předvánoční zdobení,pečení, návštěvu předvánočních koncertů, procházky,či projížďku vyzdobeným městem a dokonce o tom píši na svém blogu. Tam si díky bohu mohu napsat co mě libo a záleží na každém jak to vezme, to není chvastání, to je tak, jak to je. Muži všeobecně nemají rádi moc velký šum v domácnosti, ale nakonec jsou rádi, že je vše jak je, aspoň tak je to u nás, nakonec přiloží ruce k dílu.
Vánoce a doba před, není pro mě prioritou mít umytá okna a podobně.
Mám ráda, když si na nás kdokoliv z rodiny udělá čas a přijde třeba o vánocích, vždy se něco najde k pohoštění, mám přece mrazničku, která obsahuje zásoby na "indy", mám švagra, který se ze svou dcerou, naší neteří zastaví zrovna na Štědrý den během dopoledne. Štědrýmu dni - dopoledne jsem si zvykla říkat den otevřených dveří a kdo přijde,je u nás vítán.
Kitty, včera jsme si s manželem rozbalili moc krásný dárek od našeho nejstaršího vnuka - návštěvu koncertu Ostrava zpívá Gospel,potěšil nás.Tak o tom jsou pro mě vánoce a předvánoční čas, každý to má jinak a o tom to je.
Přeji ti a všem kolem tebe poklidný měsíc prosinec a pokud budeš mít v úmyslu navštívit můj blog, tak věř, že tam bude v tomto čase něco co se týká vánoc. :-)

33 Kitty Kitty | E-mail | Web | 3. prosince 2018 v 19:28 | Reagovat

[29]: Neberte to jako moralizování, prostě někdy ze mě vypadne jeden článek ročně, kde se uvolní stavidla stařecké nespokojenosti se světem 8-) Už to proběhlo, omlouvám se vám pilným včeličkám ve městech s kulturou a možností vyžití. Zde mi to chybí a pečení prostě není moje záliba, jsem z toho před vánoci nervózní. Jak říkám, frflot už byl a teď už buďte na mě hodná, to je na blogu zvykem. Zjevně mě moji komentující chtěli potěšit, když se těším u nich u jejich blogů a většinou chválím. Spořím si jejich přízeň, aby i na svátky někdo chválil směrem ke mně. Přeji i vám svátky, které si uděláte a máte možnost si jich užít :-)

34 Kitty Kitty | E-mail | Web | 3. prosince 2018 v 19:34 | Reagovat

[31]: Přímo takto to je spíš ve vsi a jen jednotlivé rodiny. Před vánoci to teď jen víc "trčí na odiv" :-)

35 Kitty Kitty | E-mail | Web | 3. prosince 2018 v 19:50 | Reagovat

[32]: Maruško, ve sklepě jsi nebyla, nebo už jsem tě odtud vytáhla? Obvykle tě tam nanacházím, byla by to škoda, mám tvé komentáře ráda.
Těším se s tebou z popisu, jak to doma máte. Přeji další dobré dny ve svátcích mikulášských i vánočních. A těším se na tvůj blog, chodím tam ráda se učit i těšit :-)

36 Kitty Kitty | E-mail | Web | 3. prosince 2018 v 19:53 | Reagovat

Ajta, přiletěl mi sem komentář nějaké Zdeny, která nesnáší pochlebování mé osobě a blogu, jejíž výroky nebudu ani vytahovat ze sklepa. Asi už je dávno zablokovaná, jenže teď není snadné vytahovat ze sklepa komentáře vlídné, natož takový nesnášenlivý odpad. Zdeno, přeji svátky, jaké si zasloužíte ;-)

37 matka matka | 3. prosince 2018 v 20:01 | Reagovat

[34]: A tak lépe se tím lidským chlubením až zlobou nezaobírat a užívat si adventního klidu.
Ale čemu možná neodolám, že vytáhnu a naaranžuju různé papírové, pohlednicové i keramické, či medové betlémy a hned bude adventní nálada :-)
Ale různá blikající světýlka mi na oči nedělají dobře, tak ta nebudou, ani žádné nemám.

38 Přemek Přemek | E-mail | Web | 3. prosince 2018 v 20:05 | Reagovat

To já mám na štědrý den ten nejklidovatější den z roku.. Trávím spokojeně sám.. Bramborový salát už je udělán předchozí den i filé usmaženo.. :-D

39 Hanako Hanako | 3. prosince 2018 v 20:27 | Reagovat

[29]:Chodím si ke Kitty číst už nějaký čas. Ten kdo má stejný názor jako blogerka, nemusí být přece pochlebovačem. My postarší ženy už víme své, a můžeme se shodnout v názoru na určitou věc, nejen na vánoční ruch. Nepeču, nevěším věnce, necídím dům jen kvůli Vánocům, dávám jen dárky pro radost a těším se na shledání s blízkými. :-)  :-)

40 Kitty Kitty | E-mail | Web | 3. prosince 2018 v 20:39 | Reagovat

[37]: Já dokonce už začínám dělat papírové řetězy na stromeček, každý článek ozdobím kouskem barevného staniolu, zabere mi to dost času a využiji domácích zdrojů. Nebude to zářit ani blikat do tmy, zato na stromečku (rostlém, voňavém) to na nás bude přátelsky blikat, což bude můj přínos letošním zimním svátkům... :-)

41 Kitty Kitty | E-mail | Web | 3. prosince 2018 v 20:43 | Reagovat

[39]: Děkuji za komentář. Přiznávám, že jsem nějakou kratší dobu taky zápasila s tvými kritičtějšími komentáři, zato slušnými a k věci. Teď už jsem ráda, že ke mně chodíš a komentuješ - pořád k věci, zato slušně. Proto jsem ráda, že tě znám a často čtu tvoje komentáře. Užij si klidné svátky podle svého, v klidu a pohodě se svými blízkými :-)

42 Jitka Jitka | 3. prosince 2018 v 20:51 | Reagovat

[31]: Tak konečně vím, kde se píše sháním a kde scháním. Děkuji za osvětu. Vánoce si celkem užívám, nemá cenu to blíže vysvětlovat. V širokém okolí ani z vyprávění neznám nikoho,kdo by ohromoval-cituji: "nucenými nákupy,nápeky,sehnanými lesklými ozdobami a světélky".Bydlíme ve městě v paneláku a takové lidi prostě kolem sebe nemáme.

43 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 3. prosince 2018 v 20:53 | Reagovat

[36]:

[29]:
Zdena se nejspíš převtělila do Jitky! Vážená paní, co se chovat k tomuto blogu jako k televizi? Ta se dá taky vypnout! A nejlepší je vůbec ji nezapínat (takže pokud sem nebudete chodit, nikdo Vaše komentáře želet nebude)!

44 Kitty Kitty | E-mail | Web | 3. prosince 2018 v 20:53 | Reagovat

[42]: Právě - ve městě a v paneláku. Máte štěstí, že je nevidíte :-)

45 Kitty Kitty | E-mail | Web | 3. prosince 2018 v 20:57 | Reagovat

[43]: Ne, Jitku snad znám, ovšem její komentář se mi na ni nezdá. Taky zřejmě nemá svůj blog, což moje známá Jitka má a krásný, plný živočíšků a života :-D

46 Kitty Kitty | E-mail | Web | 3. prosince 2018 v 20:58 | Reagovat

[43]: Ne, Jitku snad znám, ovšem její komentář se mi na ni nezdá. Taky zřejmě nemá svůj blog, což moje známá Jitka (Y.) má a krásný, plný živočíšků a života :-D

47 Kitty Kitty | E-mail | Web | 3. prosince 2018 v 20:58 | Reagovat

[43]: Ne, Jitku snad znám, ovšem její komentář se mi na ni nezdá. Taky zřejmě nemá svůj blog, což moje známá Jitka (Y.) má a krásný, plný živočíšků a života :-D ;-)

48 matka matka | 3. prosince 2018 v 21:28 | Reagovat

[42]: Osvěta? Ale kdepak, občas su jedůvka.
Užívat si vánoce? No užíváme si každý po svém.
Že kolem sebe nemáte takové lidi? Pak blahopřeji. Mnozí z nás mají opravdu naprosto jinou zkušenost.
Mnoha lidem je lépe se zdaleka vyhnout.
Nikomu nepřeji takové lidi potkat.

49 Jitka Jitka | 3. prosince 2018 v 21:55 | Reagovat

[43]: Vážená paní, neztotožnila jsem se s názory v článku, tak jsem se ozvala. Jsem Jitka bez webu, občas se sem podívám, protože mi přijde na mail upozornění na nový článek. Jak to tu ale vidím, nebude to nic pro mne. Tedˇsem napíšou ještě další, no jinak to nemůžu napsat, než /většinou/ pochlebovači a pak je to tady o ničem.....Nakonec mi připadá, že s Kitty bych se domluvila nejlépe, není tak fanatická.....:)

50 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 3. prosince 2018 v 22:41 | Reagovat

Tak, ať už je jakákoliv Jitka, zřejmě si potrpí na komentáře umravňující komentující čtenáře. Nemohla by brát souhlas s názory ,Kitty, tak, že se opravdu uvolníme a nakonec přiznáme i to, co bychom  jinde třeba moc nepřiznali, že se rádi občas flákáme a nesplyneme s davem těch pořádných hospodyněk, které všechno stihnou. U tebe to jde, proto máš určitě vliv na psaní lidí. Nepotřebujeme se nikomu přizpůsobovat, ale snad lze pochopit lidi rozdílného věku, způsobu života, kteří mají své priority nastavené  jinak než třeba my. Mámpocit, že některým lidem chybí špetka, natož kus tolerance k lidem.

51 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 3. prosince 2018 v 22:43 | Reagovat

Jo, dostala jsem v emailu pozdrav od Míly, posílá hodně  emailů, už jsem ho okopírovala do Kavárny, dám ho i sem. Myslím, že sem patří:
PŘEJE MILA:-P:-P:-P

Přeji vám všem krásné a pohodové adventní dny a žádné padání na ústa pod tíhou toho,co jste si sami na sebe naložili stihnout do Štědrého dne. Pamatujte na slova jedné moudré paní doktorky : Domácnost má být tak čistá, aby byla zdravá a tak špinavá, aby byla šťastná!  Dejte si občas nohy na stůl, do ruky hrnek se "svařákem" nebo kávou, nedělejte vůbec nic alespoň 1/2 hod. a myslete třeba na zasněžený les. Uvidíte jak se zklidníte, uvolníte a nebude už vadit ani neutřený prach na lustru - a tohle jsou pravé a nejhezčí chvíle adventního času :-)

52 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 3. prosince 2018 v 22:47 | Reagovat

Mám připomínku k těm návštěvbám tchyní: zásadně se neohlašuji, já-tedy my chodíme jen tehdy, když nás mladí pozvou a navbíc se mi u všechlíbí, jak to mají a  n i k d y nehledám nějaké vady a jen schválím. Není to faleš, je to z radosti, že se mají rádi, mají doma pěkně, pohodu,  nějaké okno či prášek někde mne nezajímá. Nejsou všechny tchyně stejné... :-P

53 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 3. prosince 2018 v 22:48 | Reagovat

Psmeno v mám vedle b a beru to jedním prstem, nestačím opravit, tak mne omluvte, jo? :-(

54 Otavínka Otavínka | Web | 3. prosince 2018 v 23:19 | Reagovat

Milá Kitty!
Vánoční běsnění se u nás konalo deset let, když jsme bydleli u tchyně.Když jsme pak bydleli sami, tak to bylo fajn, protože já si nechala cukroví upéci,protože když jsem se vracela dnes a denně z práce po 19. hodině, tak nebyl čas.A nyní když jsem sama, tak mám radost, když naši přijdou pro dárečky, zazpíváme koledy a po jejich odchodu se obložím dobrůtkami (banány, pomeranče, křížaly z jablek), pustím si pohádku v TV a tiše si pláču, pláču sůl. K našim se mi nechce, protože bych jim komplikovala život, každý máme jiné zájmy a oni tam mají zimu. Jsem obklopena stromečkem až do Hromnic, girlandou na balkoně a věnečkem na dveřích. Taky voní skořice, badyán a sousedi si myslí, že peču.Ale nemám v čem a navíc mám cukrovku. Většinou vzpomínám na Vánoce v mém dětství, na různé zvyky. Okno jsem si nechala umýt pečovatelkou, ale když jsme bydleli s manželem na sídlišti, tak jsem okna myla před Velikonocemi.Protože nemohu moc chodit, tak mladí dostanou obálku s bankovkou, stejně si koupí, co chtějí a to ať se snažím všelijak netrefím se. Už ani s výběrem knihy. A drobnosti dokupuji po celý rok, akorát musím dbát na to, aby obě vnoučata dostala stejný počet dárečků, aby to nebylo líto, že ten dostal 3 balíčky, zatímco ten druhý jen dva. Pěkné a pohodové adventní období, ale zejména zdraví a žádné pády.

55 Kitty Kitty | E-mail | Web | 4. prosince 2018 v 7:41 | Reagovat

[49]: Takže domluveno: je ten advent, má se vše konati v klidu a smírně, konejme tedy tak a kdo nechce, nemusí sem chodit. Popravdě to zde už někdy není moc o radosti, ale spíš o podpoře. Ale nahlížím jinam, kde to žije a jiskří nápady. Kdo má blog, nese svoji kůži na trh názorů a komentářů. Jsou to zde jen písmenka... :-)

56 Jan Turon Jan Turon | E-mail | Web | 4. prosince 2018 v 11:13 | Reagovat

Tak u nás napečíno je už od listopadu trvanlivější pečivo...a s úklidem to nepřeháníme..

57 Kitty Kitty | E-mail | Web | 4. prosince 2018 v 12:01 | Reagovat

Řešila jsem pečení a zdobení a teď jsem dostala zprávu, že nám v širší rodině umřel člověk. Hned jde všechno stranou... :-(

58 Lydie Lydie | 4. prosince 2018 v 12:36 | Reagovat

[57]:Tak to máš pravdu - u nás jsme na tom v tuto chvíli podobně.....

59 Lenka kočka Lenka kočka | 4. prosince 2018 v 12:39 | Reagovat

Milá Kitty, čtu Váš blog roky, tak jsem v obraze, nicméně myslím že jsem nekomentovala.  K tématu a tomu co je v článku, opravdu rozumím a podepisuji. Ten kdo je sám, za jakéhokoliv důvodu vidí Vánoce jinak. Já říkám, že mám takové Vánoce, jako mám celý rok.. A ten konzum a šílení je vidět hlavně v obchodech, tam se z těch, kdo si doma pouštějí koledy a  drží se za ruce, stávají nerudní jedinci, kteří cpou koše jídlem a strkají do sebe. A na vesnici ? Místo jednoduchých světýlek Las Vegas..Ale o tom by ty Vánoce být neměly..   Já Vám Kitty rozumím.. :-)

60 helena-b helena-b | Web | 4. prosince 2018 v 13:49 | Reagovat

Kitty, můj názor tady už napsali někteří přede mnou. Také si myslím, že by si každý z nás měl  adventní a vánoční dny  prožít podle svého. Tak, aby z nich měl pěkný pocit, nebyl uhoněný, měl teplíčko a střechu nad hlavou. Já mám ráda vánoční atmosféru, ale ne tu z obchoďáků. Ráda si udělám výzdobu, většinou až v půli prosince :-), s kamarádkami si vyjdeme do přírody a na výstavy, s vnoučaty chodíme krmit zvířátka. Peču, ale vím, že to dělám pro rodinu a vím, že se na moje cukroví těší ( i když synové mají svoje "pekařky" ), ale nepřeháním to. Když není okno umyté, tak žádný problém... :-D  Stromeček každoročně zdobím, i když manžel má připomínky, ale vnoučata se vždycky na ten náš,  ozdobený jinak než mají oni, těší. Když jsou v rodině děti a vnoučata, musí to být trošku jiné. ;-)

61 Janinka Janinka | E-mail | Web | 4. prosince 2018 v 13:55 | Reagovat

Je mi o pár desítek let méně, ale cítím to podobně. Uklízím, když se mi chce a v průběhu podzimu, cukroví tedy peču, ale hlavně kvůli polovičákovi a dětem :-). Mám ráda klid a letos jsem i ráda, že se povánoční sešlost, která byla vždy u nás, koná jinde. Stačí, že hektické předvánoční období mám v práci...

62 Kitty Kitty | E-mail | Web | 4. prosince 2018 v 16:36 | Reagovat

[59]: Já zase to mám přesně jako vy, takže je nás hodně, kdo mají na stáří rádi svůj klid, a jsou rádi, že jak říká jmenovaná paní doktorka v mejlu Lídy: mít domácnost čistou, aby byla zdravá, a přiměřeně špinavou, aby to lidi neztrhalo. Neříkám, že zde na svátky nebude veseleji a voňavěji, ale trhnout rekord ve světýlkách navenek není můj cíl. Už jsem zapálila jednu voňavou svíčku, v hrnci se paří smrkové jedličky pro vůni, prádlo vyprané, babučiny ometené - a teď budeme řešit člověka, který nám umřel. Maličkosti a znervózňující věci odsuneme stranou :-)

63 Kitty Kitty | E-mail | Web | 4. prosince 2018 v 16:38 | Reagovat

[59]: Prostě děkuji, kočko :-)

64 Jirka Jirka | E-mail | Web | 4. prosince 2018 v 19:53 | Reagovat

Už je tu tolik reakcí, že váhám mám-li připojit další. Tak jen stručně: dobře jsi to napsala.

65 Kitty Kitty | E-mail | Web | 4. prosince 2018 v 21:35 | Reagovat

[64]: To se nediv. Špóruju si podpůrné komentáře na ještě horší časy :-D Tak dík za tvůj komentář, přiletěl a potěšil mě :-D

66 Jana Jana | 4. prosince 2018 v 22:30 | Reagovat

Ahoj Kitty,
počkala jsem, až tu bude hodně komentářů, což se u takového tématu dalo čekat, že opravdu bude. Nastolila jsi výborné téma, ale nenech se ovlivnit, tobě stačí, když "některá" tě usměrní a ty už "ustupuješ". Je tu jedna paní, která se hned ozve a ty víš, která to je. Ty Vánoce jsou pro lidi, co jsou sami, jiné, než pro rozvětvenou rodinu. Ne každý to v klidu ustojí. Tento článek hodnotím jako jeden z nejlepších, co jsi psala. Já osobně bych Vánoce a Velikonoce teprve, zrušila, jenže má to i druhou stránku. Zároveň si uvědomuji, že do Evropy míří tisíce, možná už milióny jiného náboženství a my bychom měli své tradice udržovat. To si uvědomuji, ale sama nejsem věřící a vyrůstala jsem v ateistické rodině, nebudu se kvůli Vánocům měnit, ale nějakou stopu to ve mně zanechalo - stromek zatím zdobíme, i když letos jsem více než polovinu ozdob dala do "dobrých rukou" a přítel Vánoce neslaví, protože jeho bývalá tchyně zemřela na Vánoce a on to dodržoval... Ano, respektuji, ale už jsme z jeho iniciativy zakoupili nová světýlka na stromek. Ale prohlásil "Doufám, že moc péct nebudeš"... no je to zlatíčko, něco mu upeču, ale "kdo by to jedl...". Takže moje/naše Vánoce nejsou o víře, osobně mám raději obyčejné, všední dny. Jo a dárek, ten jsme si už dali, koupili jsme si novou telku, už tady visí s úhlopříčkou 140 cm... Ale je to v nás, tou výchovou, že se to dělá, že všichni to tak mají a dělají.... Já bych Vánoce zrušila, to jsem asi "revoluční" typ, že? :-D A úklid? Nejsem špindíra, uklízím průběžně a často, takže nečekám na povel "Vánoce", abych uklidila. :-D [:tired:]

67 Jana Jana | Web | 5. prosince 2018 v 2:23 | Reagovat

Já třeba letos Vánoce řeším jen ohledně dárků a toho, abych byla s tím, kdo je mi k srdci nejblíž. :-) Úklid neřeším, protože si snažím uklízet průběžně, ozdoby už vůbec neřeším, protože bydlím sama, tak proč taky :-D A všechno ostatní není tak důležitý, abych tomu věnovala tolik času, co druzí :-)

68 MirekČ MirekČ | Web | 5. prosince 2018 v 10:12 | Reagovat

My jsme letos vánoce tak nějak vypustili. Objednali jsme si rekreaci v Penzionu Pod lesem u Jindřichova Hradce. Je to sice lán cesty a manželka je z toho už teď orosená, ale doufám, že dobře dojedeme a užijeme si to.

69 pavel pavel | Web | 5. prosince 2018 v 11:26 | Reagovat

Lidé si pletou Vánoce s mejdanem a přitom to jsou církevní svátky. :-D

70 Kitty Kitty | E-mail | Web | 5. prosince 2018 v 14:12 | Reagovat

[68]: Užijte si jich, a hlavně manželka - nebude muset NIC, ani umývat nádobí, ani vařit. Ať vám je tam dobře, je to příjemná volba svátků ;-)

71 Kitty Kitty | E-mail | Web | 5. prosince 2018 v 14:17 | Reagovat

[69]: Původně církevní, ale teď mnohdy hraničí se svátky komerce. Nic proti vánočnímu zklidnění a usebrání, kdo je chce takto trávit... :-)

72 Betty - hlavavknihach Betty - hlavavknihach | Web | Čtvrtek v 18:17 | Reagovat

Já Vánoce miluju i ten všechen shon..:-)
Ale s tím teplem soucítím, máme starý dům. Jednou jsem se probudila i do nuly v pokoji. :-D Jinak máme tak kolem 16-17 stupňů avšichni se diví že nezmrznu, ale já už jsem zvyklá a naopak blbě snáším teplo...:-D

73 Kitty Kitty | E-mail | Web | Čtvrtek v 20:54 | Reagovat

[72]: Jo jo, vím o čem mluvím. Když jsme se ještě namlouvali, jela jsem sem za ním na vánoční svátky. Topil jen v jednom pokoji (to ještě žila jeho maminka) a do rána ZAMRZL vodovod v tom vytápěném pokoji. Nato jsem se hned sbalila a ještě na 30. prosince ujela domů. Teď jsem spokojená, protože je teplo. Pomáhám už i v noci udržovat kotel, a raději mám teplo... Děkuji ti za komentář, často u mě nekomentuješ -na oplátku se kouknu na tvůj blog - všechno, co se týká knížek mě moc baví. Přeji pěkný konec týdne a celý víkend :-)

74 Eliss Eliss | Web | Pátek v 18:22 | Reagovat

Výzdobu moc neřeším, umyla jsem okna, nazdobím trochu stůl, základní úklid, trochu cukroví, navařit na Štědrý den a ende 8-)

75 Betty - hlavavknihach Betty - hlavavknihach | Web | Pátek v 18:52 | Reagovat

[73]: Jé tak to je taky super, když už i zamrzne vodovod...:-D Nám snad hodně pomůže výměna oken a pak zateplení, ale to je ohledně financí dlouhá cesta...:-/:-)

76 Kitty Kitty | E-mail | Web | Pátek v 19:04 | Reagovat

[74]: Mám to taky tak v plánu. Drobně šúruju, aby byla domácnost bezpečná...

77 Přemek Přemek | E-mail | Web | Pátek v 22:34 | Reagovat

Já štědrý den neřeším vůbec.. Je to pro mě normální všední den. Vánoce nastanou až po vánocích, až dojede dcera s vnukem a konečně si s ním můžu hrát s tím, co jsem mu koupil.. Ale pssttt, on pořád ještě věří, že mu to nosí Ježíšek.. Asi to letos bude naposledy. První třída ho určitě pokazí.. :-D

78 Kitty Kitty | E-mail | Web | Sobota v 8:05 | Reagovat

Přemku, děkuji za komentář. Když jsou vánoční svátky jako jiné dny, je všechno v pořádku. Když základ žití funguje, je možné si užít něco víc. Hospodář v kostele si zazpívá, já mám čas na pořádání v domě. V klídku, beze shonu. Proto si vážím zimního času - můžu si užít klidu i vzájemnosti. Občas se objeví návštěva, o které víme, občas jsou pěkné dny plné zdraví a pohody. O to už nám starým jde nejvíc. Přeji ti co nejvíc normálních dní vánočního volna :-)

79 Týna Týna | Sobota v 11:12 | Reagovat

[77]: Přemluvit, nezoufejte u syna v první třídě věřili všichni, teď je ve druhé, sedm let pryč a věří pořád, jen mu vrtají hlavou reklamy s nákupem dárků pod stromeček. Tak jsme verzi upravili že Ježíšek nosí dětem a hodným dospělým, kteří si to zaslouží. A je klid.

80 Týna Týna | Sobota v 11:13 | Reagovat

[77]: Omlouvám se. Přemku mělo být. To ten zatracený automatický program na mobilu. Přepsal mi to. Nezná jméno Přemek.

81 Kitty Kitty | E-mail | Web | Sobota v 15:51 | Reagovat

[80]: Technika s námi mlátí vo taras, musíme být pořád ve střehu. Taky jsem nad tím "přemluvit" bádala... ;-)

82 Kitty Kitty | E-mail | Web | Sobota v 16:04 | Reagovat

Ještě poslední vzkaz pro Zdenu: nesnaž se prudit, už to mám zařízené, že ani tvoje jedovaté blebty mi nebudou chodit do pošty, nebudu o nich vědět. S komentářováním u mě máš utrum - howgh!

83 Přemek Přemek | E-mail | Web | Sobota v 16:44 | Reagovat

[78]: Díky, já se vždycky hlavně těším an silvestra.. A to jak si připiji sám se sebou na zase další dobrý rok.. :-D

84 Přemek Přemek | E-mail | Web | Sobota v 16:47 | Reagovat

[79]:

[80]: Omlouvat se není třeba, digitální technika je nedokonalá, to přece víme.. Tak to jsem zvědavý, jak dlouho to vnukovy vydrží, já když byl malý, tak mě to nevydrželo ani do první třídy, protože jsem měl o 4 roky staršího bratra.. Skeptika na Mikuláše i Ježišky.. :-D

85 matka matka | Sobota v 18:04 | Reagovat

Tak, Mikuláš je za nama, advent může pokračovat.
Nejmladší dcerka na Ježíška věřila hodně dlouho, cca do 12-13 let, než zjistila, že zvonkem ke stromečku volám já,..

86 padesatka padesatka | E-mail | Web | Neděle v 14:41 | Reagovat

[33]: Myslím, že rozhodně není třeba více vysvětlovat. Jitka je návštěva, které se u Tebe evidentně nelíbí, může chodit přece jinam... :-D

87 padesatka padesatka | E-mail | Web | Neděle v 14:43 | Reagovat

Milá Kitty,
přidávám se k těm pochlebovačům nade mnou... :-D
Čím jsem starší peču míň a míň, uklízím míň a míň... Jen ty dárky nakupuju přiměřeně a odmítám dávat místo nich peníze... :-D
Hezkou pohodu druhého adventu.

88 padesatka padesatka | E-mail | Web | Neděle v 14:54 | Reagovat

[69]: Tý jo, to je pravda, mám to taky tak, ale každopádně je to mejdan skvělý... :-)

89 Marcela Marcela | E-mail | Web | Neděle v 19:23 | Reagovat

Zamrzlo.... jsem si říkala co to bude za článek. :-D
No v některých věcech s tebou souhlasím. Třeba tu honičku předvánoční, úklid , pečení a já nevím co ještě. Já vánoce nesnášela už jen z tohoto důvodu. Dnes či v dnešní době je beru jinak. Žádná honička, beru to jako další dovolenou. Pečení mě taky nebaví a navíc u nás se toho moc nepojí, pokud nedojdou na návštěvu moje holky. Takže si nechávám upéct. Úklid? Když uklízím běžně, tak nemám proč se honit. Okna nemám umyté do teď, prostě jsem to nestihla. No a co? :D
A taková ta soutěž kdo má či dá více mě už vůbec nebere. Přesto mám Vánoce ráda. Jen mi chybí ten sníh. :-|
Ráda si udělám adventní věnec a ráda nakoupím dárečky. Ale to dělám vlastně celý rok. Něco se mi zalíbí tak to prostě koupím a dám někomu, komu vím, že se bude líbit. To mi pak dělá radost když vidím rozzářené oči. ;-)

90 matka matka | Pondělí v 9:13 | Reagovat

[89]: ...dárky... jde i o to, jak a kým je dárek darován. Když si nejsem jista, jestli se jedná o dárek, který bude přivítán s radostí, daruji ho s tím, že se jedná o dárek putující, to znamená, že nemám námitek, když jej obdarovaný daruje dál, někomu, kdo na něj třeba čeká a potěší jej více,... :-D

91 Marcela Marcela | E-mail | Web | Pondělí v 14:16 | Reagovat

[90]: Myslím to tak, když trefím na něco, co se třeba mé dceři, nebo kamarádce, či příteli líbí, tak  to koupím a dám. :P
Takové dárky tím myslím. :P
A jestli dárek putuje dál či ne, už není moje věc. ;-)

92 fresTimes fresTimes | Web | Včera v 8:51 | Reagovat

To je jasná věc,
člověk se nem usí porovnávat
a může konat dle svého
njejlepšího uvážení.

93 Baruschka Baruschka | E-mail | Web | Dnes v 13:05 | Reagovat

Milá Kitty, hodně děláme prostě proto, co kdyby lidi řekli...
Maminky známá vždycky koncem listopadu nasypala na plotýnku směs skořice, hřebíčku a vanilky a celý jejich panelák věděl, že musí začít péct, protože paní inspektorka už taky peče. A nikdo by nevěřil, že cukroví nakoupila. Ta vůně se táhla všude.
Mimochodem, v létě zas vařila ocet, aby měli všichni pocit, že jako správná hospodyňka zavařuje okurky.

Já mám umyté kuchyňské okno, protože tím koukám. Ale to myju pomalu dvakrát do týdne, protože mi ho vždycky někdo upatlá.
A mám adventní věnec, aby se u něj mohla sejít ta část rodiny, která chce. A že se mi pod topením ještě válí jehličí, jak jsem ho vyráběla... A co?
A s cukrovím jsem ještě nezačala. Měla bych, budou děti potřebovat do školy, ale ono se mi nechce...
Vánoce jsou o pohodě. A tak si ji užívám. Na stres je vždycky dost času. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU A BRZY NA SHLEDANOU